GLK    NOVINKY    AKCIE    ČLENOVIA    DISKUSIA    GALÉRIA    TAKÍ SME BOLI    GELO  
  index » gelo   Vlado Linek © 2024 glk@glk.sk 20.07.2024  
NÁŠ PRIATEĽ GELO
GELO POZOROVATEĽ
06.02.2014 18:00 | 5560x | komentár: 1x

Symfónia ženského bouldringu

Sledoval som ju len kútikom oka. Nechcel som sa prezradiť, ako som zhypnotizovaný jej pohybmi, ako sa neviem od nej odtrhnúť.

Mala prirodzenú ladnosť a krk dlhý ako labuť. Bola štíhla ako vyžla, z farebných legín jej vykúkali dlhé nohy a pod športovým tielkom sa skrývali maličké prsia. Ryšavé vlasy zopnuté do copu podčiarkovali takmer dokonalý  antický profil. A všetko to korunovala  sústredenosť na každý pohyb. 
Visela na natiahnutých rukách, prsty obopínali čo najväčšou plochou veľký obliak. Nasledoval obojručný príťah, nohu zľahka priložila tesne k pravej ruke a mäkko na ňu vysadla, opierajúc sa drobným zadočkom o pätu. Obdivoval som eleganciu s akou sa poskladala na takú malú plochu. Na sekundu ešte zavrtela špičkou, hľadajúc to najlepšie miesto na jej umiestnenie, potom ju pevne pritlačila na drsný povrch,  vytočila chodidlo tesne k stene a prudko vystrelila ako struna. 
Ľavá ruka vyletela do vzdialeného chytu na hrane previsu súčasne s pravou nohou, ktorá sa vystrela. Zachytila sa drobnej ale ostrej lišty. Chvíľu to vyzeralo, že ju nepodrží a spadne. Prsty ale zostali  nekompromisne zovreté a nepustili sa, telo stabilizovalo jemný balans. Svaly na ramenách a chrbte zrazu vystúpili z anonymity a dalo sa v nich čítať ako v anatomickom atlase.  Bola to symfónia sily, ohybnosti, hraničných pohybov a krásy. Vždy sa na ňu teším, keď idem do Vertiga.

“Bola to jedna z nich?”
KOMENTÁR K ČLÁNKU

GELO POZOROVATEĽ [6. 2. 2014 18:20:19] - reagovať

NAJNOVŠIA

  • GELO POZOROVATEĽ [john - 2. 2. 2015 11:17:59] - reagovať
    skvely opis a postreh :)
VŠETKY

  • GELO POZOROVATEĽ [john - 2. 2. 2015 11:17:59] - reagovať
    skvely opis a postreh :)245419