GLK    NOVINKY    AKCIE    ČLENOVIA    DISKUSIA    GALÉRIA    TAKÍ SME BOLI    GELO  
  index » takí sme boli   Vlado Linek © 2020 glk@glk.sk 29.02.2020  
TAKÍ SME BOLI
ĽADOVÁ EROTIKA
13.11.2012 22:00 | 2487x | komentár: 1x

(Jamesák 1992/2)

Visel tam. Vyplazený obrovský biely jazyk. Osemdesiat metrov kolmého ľadu nalepeného na platňovitej skale nám zakaždým vyrážalo dych a vytáčalo hlavy k nebesiam. Elektrizoval nás svojimi dokonalými krivkami tak, ako to vedia kypré devy zo stránok Playboya. Rušil náš kľudný spánok a vnášal do našich snov predstavy o lezení po jeho zmyselnom tele. Celé tri roky sme sa naň chodili len pozerať. Vzbudzoval veľký rešpekt, než aby sme našli v sebe dosť odvahy a zaťali zbrane do tej nádherne zmrznutej vody.

Na začiatku každej zimy nás zvedavosť vyhnala na koniec doliny, aby sme sa presvedčili, či sa už narodil. A on tam skutočne stále bol. Bože, kam sa hrabú všetci umelci so svojimi výtvormi. Oproti tomuto dokonalému dielu prírody sú iba slabými plagiátormi. Toto podivné skupenstvo vody sformované do éterických proporcií bolo tak nedostupné, priam magické, že odvádzalo naše myšlienky do sfér na hony vzdialených od lezenia. Bol to strach, či rešpekt, ktorý nás držal na uzde? Asi to bola hlavne obava, že bohapustým šarpaním zneuctíme krehkú platonickú lásku, ktorá nás k tomuto výtvoru viazala. Predstava, že vyzbrojení železom sa budeme kľajúc a fučiac odbavovať, vzbudzovalo dojem čohosi perverzne pudového a nedôstojného. Čas plynul a my sme v kútiku duše tušili, že to takto nemôže trvať večne.
V jeden januárový deň to prišlo. Živočíšna potreba dobýjať roztrieštila ptatonickú ilúziu na márne kúsky. Naše zbrane sa neľútostne zahrýzali do ľadového panciera, tep sa zrýchľoval a pridusené výkriky rozkoše znásobené ozvenou doznievali v našich ušiach. Bolo to ako prvá súlož, pri ktorej je trápnost' nešikovných pohybov nahradená radosťou z prieniku do čohosi mystického.

Keďsme znova stáli pod ľadom a balili si do batohov veci, visel tam ďalej, akoby sa nič nebolo stalo. Nepoškvrnený a zároveň zneuctený. Už nezväzovala naše ruky neistota a pokora. V rozpakoch sme uvažovali nad tým, čo bolo za nami. Trpkosť stratenej krásnej ilúzie, ktorú sme v sebe práve zničili, pomaly prehlušovala eufória precíteného zážitku. Bol lepši než dobre pripravený orgazmus.

Alexander BuzinkayKOMENTÁR K ČLÁNKU

ĽADOVÁ EROTIKA [7. 1. 2013 22:56:49] - reagovať

NAJNOVŠIA

  • ĽADOVÁ EROTIKA [Samo - 12. 11. 2013 17:25:15] - reagovať
    A nebolo to v Javorníkovej doline na Muránskej planine?!
VŠETKY

  • ĽADOVÁ EROTIKA [Samo - 12. 11. 2013 17:25:15] - reagovať
    A nebolo to v Javorníkovej doline na Muránskej planine?!139985